Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z jałówką po wycieleniu
Autor Wiadomość
Luke16
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-15, 09:37   Problem z jałówką po wycieleniu

Tak jak w temacie czyli kupiłem jałówkę na wycieleniu od starszego rolnika. Po paru dniach wycieliła się lecz wystąpiły komplikacje. Były to bliźniaki pokręcone z podwiniętymi nogami. Wezwaliśmy weterynarza by je odwinął i wyciągnął. Było ciężko bo jałówka nie chciała wstać. Po porodzie weterynarz nie podał o dziwo żadnych leków przecizakarzeniowym itp. Następnego dnia jałówka straszliwie opuchła w okolicy narządów rodnych. Miała wysoką temperature bo aż 43 stopnie. Wezwaliśmy jeszcze raz weterynarza on stwierdził że jest pęknięta podał antybiotyk i pyralgine. Ciągnie się to już od tygodnia a temperatura nie spada (40 - 40.3 stopnie). Strasznie opuchły jej nogi tylne jak i przednie. Przeciąłem jej wczoraj tylne w okolicy stawu stępowego i wydobyła się jej taka biała maź. Nie wiem czy przecinać przednie? Jeśli tak to w którym miejscu? Wyjdzie ona z tego? Za odpowiedzi z góry dziękuje

P.S. Fajny pomysł z tym forum :wink:

KP 
Debiutant

Wysłany: 2007-06-18, 14:32   jalowka

Ale sobie wymysliles z tym przecinaniem!!!!!!Lekarz powinien zdecydowac czy mozna. A ty pewnie sobie przeciales i tak zostawiles.Madrze jak nic!Brak mi słów.
Czy twoja krowa z tego wyjdzie? Ciezko przewidziec. Troche w tym twojej winy ze nie zadbales!
Leczysz ja czyms?Proponuje kupic synergal-to juz jeden z lepszych antybiotykow,pyralgin i moze jakis vecort.
i macie niezlego lekarza, krowa "pęknięta" ale przeżyała :lol: (oczywiscie jesli powiedzial ze macica pekla).
poza tym nogi narazie posmaruj mascia jodowo-kamforowa(mozesz miec ropne zapalenie stawow jak nic). Ropien mozna przecinac jak jest bardzo duzy. Ale blagam cie, nie rob tego sam tylko zapros jakiegos fachowca.
Nie rozumiem jak mozna tak zaniedbywac sprawe!!
Pewnie krowa ma kiepski apetyt, stoi odwodniona a ty czekasz. Daje ci rady, ale wkurza mnie to, sam sie przyczyniles do tego co sie jej teraz dzieje- swoim niedbalstwem.

Odpowiedz do tematu