Poprzedni temat «» Następny temat
pasożyty skórne
Autor Wiadomość
anuka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-03, 22:13   pasożyty skórne

ostatnio zauważyłam, że moje kozy mają jakieś pasożyty skórne, nie są to pchły, lecz jakieś przyssane do skóry takie "pękate wszy". Jak można się tego świństwa pozbyc.
Kozy karmią w tej chwili młode i są używane jako mleczarnia dla dziecka.

batman
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-05, 06:16   

jesli mozesz to dotaj tutaj na forum jakies zdiecie "tego swinstwa"

pozdrawiam
batman

agacia 
Bywalec

Wysłany: 2006-05-10, 21:12   

Moze to poprostu kleszcze :wink: Akurat taka pora,ze pelno tego paskudztwa w krzakach siedzi i nie tylko w krzakach.A jak pekate i w skorze to tak mi opis pasuje akurat.

anuka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-14, 21:34   

Nie, to nie są kleszcze z całą pewnością, to wygląda tak jak wszy, tylko czy kozy mogą mieć wszy?!

Kulawy Waran 
Multichampion
Varanus komodoensis

Wysłany: 2006-05-18, 00:31   

Czesc! Wszy to niekoniecznie ale moze to byc wpleszcz owczy (Melophagus ovinus), którego dokładne zdjęcia możesz znaleźć na stronie www.parazytologia.pl ;)

Aktywny w dzień, a noc spędza w wygrzebanych przez siebie norach. Poluje z zasadzki, do upatrzonej zdobyczy zakrada się atakując zawsze od tyłu i próbuje powalić ofiarę potężnym ogonem.
Ostatnio zmieniony przez Kulawy Waran 2007-05-20, 21:08, w całości zmieniany 3 razy  

anuka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-20, 13:48   

Nie mam pojęcia, ale chyba to nie to, zresztą jak zwał tak zwał, nie ma jakiegoś uniwersalnego sposobu czy środka na pozbycie się czegoś takiego nie szkodząc zwierzakom, ssącym młodym i nam pijącym mleko?

Kulawy Waran 
Multichampion
Varanus komodoensis

Wysłany: 2006-05-29, 22:20   

U dużych zwierzat w czasie laktacji i karmienia mlodych wg ksiazki prof.Rolińskiego mozna stosowac pyretryny i pyretroidy. Jest wiele preparatow zaw. te substancje m.in.: Flectron,Bayticol,Bayofly,Coopertix (ale tego chyba nie mozna stosowac u karmiacych) - do stosowania na skore lub w postaci kolczykow. Po dokladniejsze informacje powinnas sie jednak udac do weterynarza.

Aktywny w dzień, a noc spędza w wygrzebanych przez siebie norach. Poluje z zasadzki, do upatrzonej zdobyczy zakrada się atakując zawsze od tyłu i próbuje powalić ofiarę potężnym ogonem.

anuka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-25, 23:49   

Może to głupie pytanie, ale czy kozy można kąpać?

Kulawy Waran 
Multichampion
Varanus komodoensis

Wysłany: 2006-07-26, 17:01   

Hmmm - w taki upał to chyba nawet beda z tego zadowolone :) Nie sadze zeby moglo im cos zaszkodzic :) Prosze o inne opinie!

Elessar 
Champion
Elessar

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-07-26, 18:04   

jasne ze mozna - pod warunkiem ze nie chcesz myc jej w jakims szamponie dla ludzi :) )) - a jak juz koniecznie chcesz ja czyms wyszorowac to albo jakims specjalnym preparatem albo najzwyklejszym szarym mydłem (naposałem o tym mydle w kwestii formalnosci - aczkolwiek to by bylo chyba troche dziwne jak by ktos chciał myc koze nizoralem albo szamponem rumiankowym :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

anuka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-26, 18:07   

No to jeszcze jedno pytanko - czy podgrzewać wodę, czy można "z węża"?

Elessar 
Champion
Elessar

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-07-26, 18:12   

bez przesady - nie ma co jej gotowac wody w wannie - ale miej troche serca nie chlusnij na nia od razu beznamietnie z weza :) ) bo szoku termicznego dostanie - najleprzy byłby jakis rozpylacz (cos jak prysznic:)

Elessar 
Champion
Elessar

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-07-26, 18:15   

moze to oczywiste ale w kwestii formalnsci mapisze - ze nie kąp jej wieczorem - co by zdazyła wyschnac przed noca :) )

anuka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-26, 19:48   

Jasne, będę musiała rozłożyć sobie tę robotę na raty - mam 20 do kąpania!

Kulawy Waran 
Multichampion
Varanus komodoensis

Wysłany: 2006-07-26, 21:52   

Elessar napisał/a:
moze to oczywiste ale w kwestii formalnsci mapisze - ze nie kąp jej wieczorem - co by zdazyła wyschnac przed noca :) )

Hmmm - ja bym za wczesnie tez nie kąpał bo sie biedaczki mogą zagotowac na słońcu ;)

Kurcze - jak Ty sobie dajesz rade z 20 kozami Anuka? Macie jeszcze jakies inne zwierzaki?

Aaaa - jak tam te pasozyty? Udalo Ci sie ich pozbyc?

Odpowiedz do tematu