Poprzedni temat «» Następny temat
Guzy u szczura
Autor Wiadomość
kas1 
Debiutant

Wysłany: 2016-02-23, 18:20   Guzy u szczura

Witam,

Moja szczurzyca ma niewiele ponad 1.5 roku. 2 miesiące temu pojawiła się u niej narośl, która bardzo szybko rosła. Wraz z weterynarzem zdecydowaliśmy się na operację. Okazało się, że guz ma charakter nowotworowy. Operacja przebiegła bez problemu, guz został zdiagnozowany. Szczurzyca dość długo dochodziła do siebie, parę razy miałam wrażenie, że zdechła. Pełnię sił odzyskała po 3-4 dniach. Niestety, zaraz po tym jak rana się zagoiła okazało się, że pojawił się drugi guz. Tamten znajdował się nad przednia łapką, ten na brzuchu- obok tylnej łapki. Guz rośnie i wygląda dokładnie tak samo jak tamten.
Szczurek zachowuje się normalnie, ma apetyt i dużo energii. Wiem, że kiedy guz urośnie będzie jej przeszkadzał w chodzeniu. Z drugiej strony nie wiem, czy decydować się na drugą operację skoro tak źle zniosła wybudzanie z pierwszej narkozy. Nie jest ona już młodym szczurem, dlatego boję się, że drugiej operacji może nie przeżyć, a jeśli przeżyje to, że pojawi się kolejny guz.. i tak w kółko.

Proszę o poradę, czy warto operować, czy ze względu na wiek dać jej spokojnie żyć?

Marwet 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2016-06-05, 09:08   

jesli guz szybko rosnie to nalezy go i tak susnac bo stanowi realne zagrożenie w związku z prawdopodbnie duża złośliwością

Odpowiedz do tematu