Poprzedni temat «» Następny temat
Biochemia I rok :)
Autor Wiadomość
mystic 
Bywalec
Sid Leniwiec

Wysłany: 2007-04-19, 22:59   

Dzięki wielkie Drogi Kolego :mrgreen: Ogólnikowo, ale zawsze coś :wink:

Powodzenia wszystkim życzę, owocnej nauki.. :roll:

khata 
Bywalec
szczurołapka :)

Wysłany: 2007-05-06, 13:24   

drugie koło za nami,wyniki już są ..... teraz 3 ... tak sie pytam na zaś czy ktoś ma jakieś pojecie czego sie spodziewać, znowu opisówka czy test?

Ellenor 
Bywalec

Wysłany: 2007-05-08, 08:08   

ja słyszałam,że ma być to test otwarty, ale odpowiedzi w większości nawet jednosłowowe + cykle.. tyle mi wiadomo. Wiem też,że wędruje gdzieś zapewne po akademikach i w 'wielkiej tajemnicy' skrywana lista pytań standardowych, które są co roku na tym kole.. ale jakoś tak jest,że 'dzienni' nie chcą się tym dzielić..nie wiem czemu i z czego to wynika, ale to przykre i wielce egoistyczne. Więc jak ktoś jest w posiadaniu takich materiałów i byłby na tyle miły i zechciał je udostępnić, np tutaj..(zeskanować ?) - zapewne byłoby to niezmiernie pozytywne zaskocznie dla innych :roll:

Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2007-05-08, 21:26   

Hmmm..... i kolejna warstwa juz mniejszej ilosci kurzu (bo przeciez trzeba ja bedzie odkopac niedlugo...) ...z tego co pamietam, trzecie kolo tyczyło sie przede wszystkim glikolizy, krebsa , łancucha oddechowego itd.... I był to test z pytaniami otwartymi(CHYBA). Czyli np. napisz jakie reakcje w danym cyklu to reakcje redukcji, lub acetylacji, czy tam czegos takiego.... Przede wszstkim trzeba znac wszystkie wzory zwiazków ktore wystepuja..zreszta pewnie wiecie co trzeba wiedziec.
Głownie opierało sie to na wypisywaniu rekacji, ciagów rekacji, i ich roli.

Obliczenie np ilosci powstałego ATP po danej ilosci obrotów cyklu itd...

Od razu powiem ,ze 4 koło tez ma pytania otwarte(5/6 pytań). I na pewno są tam pytania na temat tego co robią orzęski w żwaczu i jaki przeprowadzają proces.

Pozdrawiam

Ellenor 
Bywalec

Wysłany: 2007-05-08, 21:40   

dzięki :)

Ellenor 
Bywalec

Wysłany: 2007-05-09, 17:55   

mam 3 pakiety pytań z puli podobno opiewającej na 300. Jeśli ktoś chętny mam odsprzedać, bo mam podwójne ksero :roll: msg na prv

mystic 
Bywalec
Sid Leniwiec

Wysłany: 2007-06-06, 12:33   

Żeby tradycji stało się zadość... jakieś informacje/wskazówki/przecieki dotyczące IV koła? anyone? pamiętajmy, że dla niektórych to ostatnia deska ratunku... :roll: :razz:

Kulawy Waran 
Multichampion
Varanus komodoensis

Wysłany: 2007-06-07, 11:28   

Auć :/ Jak tam w ogóle sytuacja na "fronice"? Ja pamiętam, że na tym kole ani na 2-ch poprzednich nie byłem bo miałem 6pkt z pierwszego i jakoś mi się nie chciało na nie przychodzić ;)

Aktywny w dzień, a noc spędza w wygrzebanych przez siebie norach. Poluje z zasadzki, do upatrzonej zdobyczy zakrada się atakując zawsze od tyłu i próbuje powalić ofiarę potężnym ogonem.

Aenima 
Bywalec
A może budyń?

Wysłany: 2007-06-09, 16:12   

mystic - a ile pkt musi mieć Twoja deska ratunku? Słyszałam, że ostatnie koło można przełknąć dość łatwo.

Waran - sytuacja na froncie wygląda sielankowo, jeśli ma się ćwiczenia z dr Hutnym ;) Reszta przeżywa podobno istne horrory..

phylium 
Bywalec

Wysłany: 2007-06-14, 15:24   

uprzejmie informuje ze na stronie katedry sa juz wyniki z ostatniego kola..

szalu z punktami to generalnie nie ma:P

btw. orientuje sie ktos czy przy 17 punktach puszcza juz? czy beda meczyc ludzi jeszcze rozbujnikami?

bo cos mi sie kiedys obilo o uszy ze "Warunkowo" puszcza a brakujacy punkt do odpracownia w nastepnym semestrze....

Aenima 
Bywalec
A może budyń?

Wysłany: 2007-06-14, 21:15   

phylium - sam widziałeś, co się działo ;) niektórzy sobie mogli ostatnie koło odpuścić, szczęściarze. a niektórzy musieli np. walczyć z zadaniem, które było finezyjne ;) )
rozbójniki Ci nie grożą, lepiej kupuj flaszkę w celach wiadomych ;) )

mystic 
Bywalec
Sid Leniwiec

Wysłany: 2007-06-15, 15:03   

Waran, nieodpowiedni to byl czas i miejsce na dzielenie się takimi sukcesami, ale masz przebaczone, bo jakimś cudem się wywinęłam :lol: ... choć nie uważam, żeby to koło było takie "MEGA fajne" :cool: ale nic, było minęło (a przynajmniej w tym semestrze)
Lekki poślizg z mojej strony, ze względu na permanentny brak netu.
O tak, Aenima, mi na przykład ćwiczenia z JJ-em średnio przypadły do gustu :twisted:

Aenima 
Bywalec
A może budyń?

Wysłany: 2007-06-15, 18:59   

mystic, ja uważam, że zabawa dopiero się zacznie. ;) Biochemia już za pół roku ;) Że nie wspomnę o anatomii.. /a mam skalę porównawczą, dr Wusti nas rozpieszcza w tym półroczu/
i pytanie do lat starszych: ćwiczeniowcy z biochemii też się zmieniają?

mystic 
Bywalec
Sid Leniwiec

Wysłany: 2007-06-15, 20:37   

Umiarkowana to rozrywka :roll: :lol:
ale co cię nie zabije, to cię wzmocni... także jak mnie biochemia nie pogrzebie, to przejdę wszystko (tak, tak, złudne nadzieje :cool: ). Ja co prawda nie starszy rocznik, ale odpowiem, ze TAK! cwiczeniowcy z biochemii tez się zmieniają :mrgreen:

Kulawy Waran 
Multichampion
Varanus komodoensis

Wysłany: 2007-06-15, 22:15   

Aenima napisał/a:
ćwiczeniowcy z biochemii też się zmieniają?

To zależy w co :mrgreen:

Aktywny w dzień, a noc spędza w wygrzebanych przez siebie norach. Poluje z zasadzki, do upatrzonej zdobyczy zakrada się atakując zawsze od tyłu i próbuje powalić ofiarę potężnym ogonem.

Odpowiedz do tematu