Poprzedni temat «» Następny temat
Anatomia - nowości egzaminacyjne ;)
Autor Wiadomość
Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2006-10-05, 21:43   Anatomia - nowości egzaminacyjne ;)

Tak. Prof. P postanowił zmienić system sprawdzania naszej anatomicznej wiedzy.

Zmiany są istotne , mianowicie:
1.teoria:
-rezygnacja z egz. ustnego na rzecz egz. pisemnego- testu.
-test będzie nie tylko a,b,c,d ale raczej "Wymień to to to, opisz to to to, itp"
-""tak jest na zachodzie""
-ilośc dni egzaminacyjnych ulegnie skróceniu, bo " na raz" test będzie pisało 60 osób.
tym samym zamiast miesiąca odpytywania-lub dłużej, będzie tydzień mniej więcej..

2.praktyka:
- nie preparujemy sami
-nasze wyposażenie to długopis i ""podkładka tekturowa z klipsem"" i na niej kartka ;)
-na salach prosekt. na stołach leżą preparaty już przygotowane... na każdym z nich jest ileś-kilka- szpileczek z karteczkami z numerkiem.
-obchodzimy wszytskie stoły po kolei i spisujemy wszystkie nazwy "rzeczy", które sa zaznaczone numerkami na szpileczkach ;)
-spisujemy nazwę polską oraz nazwę łacińską
-nie wolno nam popełnic zadnego błedu ortograficznego w zadnym z języków, bo wtedy stracimy pkt
-za każd pytanie mozemy zdobyć 0 ; 0,5 ; 1 pkt (ale to niepewne)
-odpowiedzi będą wywieszone jeszcze tego samego dnia, żebysmy mogli zobaczyć co zle napisalismy ;) (miło...)
-aby zaliczyć na 3, trzeba zdobyć min.65% (ale to też moze ulec zmianie...wstępne szacunki to sa tylko)
-egzamin trwa jednego dnia (ale raczej nie cały rok jednego dnia, tylko powiedzmy 4 grupy..zatem 4 dni egzaminacyjne-praktyczne np.)

3.anatomia topograficzna....
-również test ma zostać wprowadzony. Pierwsi ,którzy zobaczą jak fajnie pisze się takie testy , będa eks-drugoroczniacy ale pre-trzecioroczniacy..egzamin już 28.10.2006
Zyczymy Wam powodzenia. ;)

Jak napiszą, to może pokusza się o uzupełnienie informacji jak wyglada egz. z anatomii topograf. w wersji "fresh & new" :grin:

Jakieś jeszcze zmiany ?
Dopisac prosze jak coś zapomniałam. :mrgreen:

Lilith 
Bywalec

Wysłany: 2006-10-05, 23:53   

Chyba znudziło im się egzaminowanie przez praktycznie całe wakacje... Albo nie mają na tyle preparatów żeby każdy mógł sobie coś tam pociachać :razz: Tłumaczeń tych zmian jest wiele. Ciekawe tylko jak to wpłynie na ilość spadochroniarzy i drugoterminowców :?:

Kulawy Waran 
Multichampion
Varanus komodoensis

Wysłany: 2006-10-07, 10:22   

Mhmmm - a moze 70-80 (nie wiem dokladnie) osób składających podanie o komis w tym roku... Wiecie - przy takich statystykach, to albo my jestesmy bandą debili, albo z tym egzaminem bylo cos nie tak. Moze teraz cos sie na lepsze zmieni :neutral:

Aktywny w dzień, a noc spędza w wygrzebanych przez siebie norach. Poluje z zasadzki, do upatrzonej zdobyczy zakrada się atakując zawsze od tyłu i próbuje powalić ofiarę potężnym ogonem.

agacia 
Bywalec

Wysłany: 2006-10-08, 22:42   

Komisy ostatecznie ma 45 osob,ale czesc nie skladala podania,a czesc wycofala.

Elessar 
Champion
Elessar

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-10-14, 17:53   

:) )) pspiech załamał sie po tegorocznym egz :) ) - i zmienił zasady - młodzi gniewni cieszcie sie bo egz bedzie teraz obiektywnie oceniany - jak sie naumiecie to zdacie jak nie to nie - proste ale uczciwe

Lilith 
Bywalec

Wysłany: 2006-10-16, 20:57   

Miejmy nadzieję, że rzeczywiście tak będzie. Znając życie pewnie ułoży taki test, na którym spora część i tak polegnie... :???:

Elessar 
Champion
Elessar

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-10-21, 14:04   

no pewnie a myslałas ze bedzie łatwo - :mrgreen: - i to nie wiem czy wiecie ale bedzie test ale nie wyboru a do uzupełnienia - pospiech wzoruje sie na testach warszawskich - typu podaj nazwe .. struktury .. lezacej w d.. :) ) - i trza podac polska i łacinska nazwe :) ) -radził bym wam młodzi gniewni przed egz przeanalizowac testy warszawskie zeby wiedziec czego sie spodziewac bo moze sie okazac ze łatwe pytania was rozłoza

Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2006-10-22, 00:07   

Tak jakby to już napisałam na początku, ze test będzie raczej opisowy niż ""multiple choice"" :lol: czytanie ze zrozumieniem się kłania.... :grin:

Elessar 
Champion
Elessar

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-10-22, 09:51   

uprzejmnie prosze o wybaczenie o kiwowe guru :mrgreen: :mrgreen: ze tak nie wyraznie czytałem :) ) --

Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2006-10-22, 13:58   

El, nie zapędzaj się bo jeszcze zostaniesz wyznawcą mojej religii... :lol: :shock:

Ale co do wiadomości egzaminacyjnych, zaliczenia w tym semestrze będą wyglądac podobnie. Jeden dzień, szpileczki, kilkanaście preparatów. Opisowo i rozpoznawczo.

Tylko nie wiem co z poprawkami.... bo pewnie jakieś być muszą, ale hmmm, znowu rozkładanie preparatów ?? Wątpliwe... :???:

Elessar 
Champion
Elessar

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-10-23, 19:40   

taaaaaaaak wprowaqdz mnie do swojej sekty PROSZE :) ))))))))))))))

Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2006-10-23, 19:44   

Niestety , ja nie moge nikogo wprowadzić tak ot "za zielone oczy" :lol: najpierw trzeba przejśc test kompetencji, który jest mniej więcej tak samo niezgłebiony jak nowyy egzamin z anatomii topograficznej, który już w next weekend. :grin:

Elessar 
Champion
Elessar

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-10-23, 19:51   

no to mnie zdenerwowałas - jak mozesz mi takie rzeczy przypominac - czuje sie urazony - zwłaszcza ze jeszcz nic sie nie uczyłem :) ) - teraz jestem tak przez ciebie zbulwersowany ze jak nie zdam to przez ciebie !!

Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2006-10-23, 19:58   

:grin: Och El, przecież poradzisz sobie na pewno... w sobotę prawda ? Jakoś mam wrażenie ze ty jesteś w sobotę... Będę cie wspierac duchowo, bycząc się sobotnio... :cool:

Elessar 
Champion
Elessar

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-10-24, 16:04   

od razu mi razniej!! :) )

Odpowiedz do tematu