Poprzedni temat «» Następny temat
XIV Miedzynarodowa Wystawa Psów Rasowych we Wrocławiu
Autor Wiadomość
agacia 
Bywalec

Wysłany: 2006-09-22, 23:34   

A dla laikow drobna rozpiska grup :wink:

1-owczarki
2-molosy,pinczery,sznaucery
3-teriery
4-jamniki
5-szpice i psy pierwotne
6-psy goncze i posokowce
7-wyzly kontynentalne i brytyjskie
8-plochacze,psy aportujace i dowodne
9-psy ozdobne
10-charty

Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2006-09-23, 17:37   

Aaaa..i małe sprostowanie..zeby nie było tak jak ze mną dzis przed kasą :shock: :shock:

ulgowy 5zł-ale tylko dla młodziezy do lat 16.
normalny 8 zł :cry: no cóz....

Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2006-09-23, 18:05   

No to pierwszy dzień wystawy mamy za sobą...
Sprawozdanie..... ?!? .hmmm.... cięzko będzie... :mrgreen:
Pieknie zaprezentowały się owczarki niemieckie, przy ich ringu czuć było wielkie emocje. Prawdziwa rywalizacja między "zawodnikami". Ale to domena tej rasy-dyscyplina, dyscyplina i jeszcze raz dyscyplina. Plus doskonałe wytresowanie.

Taak... co jeszcze..?..Wspanialy pokaz Agility i Jumping. Psy i ich własciciele zaprezentowali się naprawdę ciekawie, pokaz -a własciwie konkurencja ta, cieszyła się barzo duzym zainteresowaniem widzów.(prawie tak samo wielkim jak młody Spike<???>,który okazał się duszą towarzystwa i prawdziwym magnesem-zwłaszcza na "młodzież" w wieku przedszkolnym). Pomimo wielu dyskwalifikacji, konkurencja nic nie stracila ze swojej atrakcyjnosci....bo jak wiadomo liczy się dobra zabawa, zarówno psa jak i własciciela... i oglądających...Psy skakały wysoko, własciciele tracili głosy, sędzia machał rękoma, a publicznośc wznosiła "oaaaah" i "ooooooh" -y.
Dodatkowo na "płycie lekkoatletycznej" odbył sie pokaz-konkurencja "frisbee" (??) z głownym udziałem Border collie...ale nie tylko...Pokaz efektowny. (tak mi się wydaje...bo nie mogłam się dopchać do rzędów z widokiem :grin: -ale po okrzykach wnioskuję,ze taki był.)

Zapraszam równiez na jutrzejszy dzień wystawowy. Jutro więcej ras cieszących nie tylko fanów sportów psich, ale również zachwycających się wymyslnoscią ukształtowania fizjonomii pupilków (przykładem Mops).

I drobna poprawka, z psem nie wystawianym można oczywiscie wejsc na wystawę, jedynie przy wejsciu nalezy okazac ksiązeczkę zdrowia, czy tez zaswiadczenie od lek.wet o ostatnich szczepieniach. :smile:

Zapraszam.

P.S. Będę stacjonować przez większośc czasu przy bokserach...tak więc chętni na "Meet Kiwi" tam mnie moga znaleźć. :cool:

agacia 
Bywalec

Wysłany: 2006-09-23, 18:29   

A ja sobie weszlam dzisiaj na chwilke na wystawe,ale juz na finaly i udalo mi sie bez biletu i bez szczepien. Bylam z 2 znajomymi,ktore jutro psiaki wystawiaja i one zaczely dawac te wszystkie swoje papierki na bramce,ze psy wystawiane i tak sie przeslizgnelam miedzy nimi :mrgreen: A jutro husky od 11 na ringu 24 i tam bedzie mozna mnie spotkac,najprawdopodobniej przy malym szarym namiociku :wink:

Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2006-09-23, 18:32   

Aaagacia!!! I nic nie powiedziałas ze byłas???!! Och och... To my polowanie z Kulawym robilismy a ty nic.... no faux pas... eh eh :sad:

mystic 
Bywalec
Sid Leniwiec

Wysłany: 2006-09-23, 23:05   

Cytat:
Pieknie zaprezentowały się owczarki niemieckie, przy ich ringu czuć było wielkie emocje. Prawdziwa rywalizacja między "zawodnikami". Ale to domena tej rasy-dyscyplina, dyscyplina i jeszcze raz dyscyplina. Plus doskonałe wytresowanie.

Ale poważnie piszesz? :lol:
Ja na ONy to tylko z daleka patrzę. Głośno, agresywnie i trzeba uważać, żeby nie zostać staranowanym przez licznych "pomocników". Emocje.. fakt, jak nigdzie :mrgreen: :cool:

A może znajdzie się jakis fotoreproter z fotećkami? Nie pogardzimy :wink:

Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2006-09-24, 16:12   

No to dzień drugi Wystawy mamy za sobą.
Moje sprawozdanie będzie krótkie...i niestety niepełne-bo nie dotrwałam do ogłoszenia wyników głównych i w ogóle do wyników konkretnych-powód zaraz opiszę.

Już od ulicy Różyckiego zauważyłam istotną zmianę dnia dzisiejszego od wczorajszego. Jakoś dziwnie więcej aut było (standardowo -jak co roku). Im bliżej stadionu tym atmosfera coraz bardziej gęsta sie robiła...Mianowicie TŁUM. Mnóstwo ludzi...szarańcza. Słońce praży jak w Kansas, ludzie biegają-przechadzają się z obłedem w oczach, każdy patrzy nie wiadomo gdzie, psy zadeptane(te mniejsze), te większe potrącone, szczeniaki zagłaskane, dzieci rozszalałe i wymęczone, uświnione róznymi pochodnymi przewodu pokarmowego psów.....Rodzice zaślepieni, wszyscy oszaleli. Jednym słowem- Niedziela na Wystawie.

Nie jestem więc w stanie powiedziec cokolwiek więcej, bo zbunkrowąłam się przy bokserach i tam też spędziłam większosc wystawy...(uff, jak dobrze ze był to ring 1, na samym końcu i w miarę bez wielkiej publiczności-głownie miłosnicy rasy)...

Męski głos przez megafon podawał róne komunikaty - o wspaniałych mozliwosciach "borderów" pokazywanych na płycie zuzlowej, jak równiez o psach pozostawionych w samochodach. Co ciekawe i chwalebne-Straż Miejska zoobowiązała sie powybijac szyby w samochodach, do których własciciele nie przybędą-by ratowac psiaka przed usmazeniem. Brawo SM!! :grin:

Na tym kończe moją relację, gdyż po obejrzeniu pełnej gamy bokserów wymknełam się krzakami z tego istnego piekła obłędnego tłumu... :grin:

Następna, XV już Wystawa Międzynarodowa za rok. Zapraszam już teraz. Wrażenia...uff...wszelkie.... :lol: :lol:

agacia 
Bywalec

Wysłany: 2006-09-24, 18:33   

BISa zgarnal syberian husky,co wcale mnie nie cieszy,bo tego konkretnego psa nie lubie,a jeszcze bardziej wlascicielki :neutral: Sedzia dzisiaj mial zupelnie inne preferencje niz w maju w lodzi co jest dziwne,ze raz jeden pies mu sie podoba a innym razem juz nie,ale i tak fajnie bylo :mrgreen:

Odpowiedz do tematu