Poprzedni temat «» Następny temat
Bokser okiem sędziego...
Autor Wiadomość
Kiwi 
Multichampion
EwrybadyŚwizduGwizdu

Wysłany: 2006-07-25, 14:11   Bokser okiem sędziego...

Mam pytanie do wszystkich miłośników rasy bokser (a moze i nie tylko) , jako posiadaczka bokserki z rodowodem intresują mnie wszelkie wystawy zwiazane z ta rasą, a tym samym wyniki tychze wystaw. Jak wiadomo, "typ" boksera ostatnimi czasy się zmienił, kiedyś obowiązkowo były kopiowane uszy, oraz ogon-by pies był w "typie rasy". W tej chwili kopiowanie uszu oraz ogonów jest zabronione, i jesli jest wykonywane to tlyko nielegalnie. :evil: Pomimo tego, ze wzorzec się zmienił, to jednak w dalszym ciagu na wystawach "wyżej" honorowane są psy z kopiowanymi uszami oraz ogonem. Może jest to moje uprzedzenie,albo moze zwracam na to szczególną uwagę tylko dlatego ze sama mam psa zarówno z uszami jak i ogonem, ale uważam, ze sedziowie niesłusznie doceniają bardziej psy "poobcinane". Gdy spojrzec na wyniki wystaw, rzadko kiedy trafi się pies "nie obcięty".
Co wy o tym myslicie, i jakie macie spostrzenia? Czy rzeczywiscie sedziowie sa za bardzo przyzwyczajeni do poprzedniego wzorca rasy, czy też jest to spowodowane chwilowym "brakiem" na arenie wystaw ,psów "nie obcietych" zasługujących na miano championa lub zwyciezcy?

Pozdrawiam, Kiwson

Jucha 
Champion
Biegać-Gryźć-Wąchać

Wysłany: 2010-01-01, 22:02   

Wiem, że odpiszę trochę nie w czas (4 latka, ale co zrobić :roll: )
Wg mnie przyjął się już chyba nieodwracalnie stereotyp Boksera jako psa z kopiowanymi uszkami i krótkim ogonem...
Ale sędziowie nie powinni poddawać się pod działanie stereotypów.
Bardzo mnie dziwi, że Związek Kynologiczny nie podejmuje w tym celu żadnych działań. Mogliby wprowadzić zasadę, że np. psy urodzone po1 stycznia 2010 roku z ciętymi uszami/ogonem nie mogą zająć np. pierwszego miejsca oraz odbierać prawa hodowlane hodowcom, którzy praktykują te niecne czynności :evil: :twisted:
Ja mam suczkę Gończego Polskiego, i nie wyobrażam sobie pozbawienia jej "naleśników" lub tego ogona... Na szczęście w tej rasie nigdy nie były one usuwane.
Pozdrawiam,

Odpowiedz do tematu