Poprzedni temat «» Następny temat
Żółwie stepowe
Autor Wiadomość
Magda;) 
Debiutant

Wysłany: 2007-10-29, 15:08   Żółwie stepowe

Piszcie wszystko o tych kochaniutkich zwierzątkach!!! :wink:

Charlie 
Bywalec

Wysłany: 2007-10-30, 00:41   

Mialam takowego przez wiele lat. Zaskakujące było to że całą zimę przesypiał za lodówką. Niestety w któreś wakacje został wypuszczony na zieloną trawkę i przez gapiostwo "uciekł". Tak naprawdę wcale nie są takie powolne :wink:

Magda;) 
Debiutant

Wysłany: 2007-10-30, 17:06   

Szukałam mojego kiedyś 3 godziny, a okazało się że zakopał się pod ziemią. Gdzie trzaymałaś swojego żółwia?

Charlie 
Bywalec

Wysłany: 2007-10-30, 23:48   

Trzymanie go w akwarium nie miało sensu bo tylko się w nim męczył (był już dość duży jak go kupiliśmy) i chodził "po ścianach". Mimo posiadanych wtedy jeszcze psa i kota żółw chodził sobie wolno po całym mieszkaniu z tym że preferował kuchnię bo tam dostawał jedzeniei była jego ukochana lodówka. Trzymanie go na "wolności" wiązało się tylko z tym, że od czasu do czasu można było wdepnąć w to co żółw w różnych miejscach narobił. Pamiętam że jak kot był mały to bardzo lubił jeździć na żółwiu (który miał na imię Tobiasz). Ale potem kot za szybko urósł a Tobi wciąż był taki sam i nie nadawał się już na środek transportu. :razz:
Pies też na początku był zainteresowany Tobim, ale potem daszedł do wniosku, że kot jest ciekawszym zwierzątkiem. Żówie stepowe są fajne bo bardzo niekłopotliwe. Ja pamiętam, że o naszym trzeba było pamiętać tylko że czasem coś je bo tak to był samowystarczalny.

Magda;) 
Debiutant

Wysłany: 2007-10-31, 18:06   

Ja też mam kota i psa. Pies nie lubi żółwi a kotu są one obojętne. Sprawdzałaś czy to samiec czy samica?

Charlie 
Bywalec

Wysłany: 2007-11-02, 22:51   

To było tak dawno temu że wtedy mało który lekarz wiedzial jak rozpoznać pleć u chomika nie wspominając już o żółwiu. Poza tym mnie i moim rodzicom było wszystko jedno bo mielismy tylko jednego i jak to żółw stepowy nie kojarzył się z dziewczynką :wink: Bardziej z "ogrem" i dlatego początkowo nazywał się Toudi (dla niwtajemniczonych ogr z Gumisiów) a potem zostal Tobi. To było bardzo dawno temu :mrgreen:

Serpentin 
Debiutant

Wysłany: 2009-12-29, 13:22   

Żeby nie było rozumiem, że to wspomnienia starych dziejów ;) Ale aby ustrzec innych czytających to forum to zdecydowanie odradza się puszczania żółwi luzem po mieszkaniu. Oprócz wspomnianych urazów mechanicznych np. szlifowanie plastronem po posadzkach, nadepnięcie przez lokatorów, urazom spowodowanym zabawom z innymi zwierzętami (kot, pies itp.) zwierzę narażone jest również na przeciągi a także może zatruć się środkami do czyszczenia podłóg. Ponieważ jest to zwierzę egzotyczne wymaga odpowiednio urządzonego wiwarium w którym zapewniamy warunki odpowiadające tym jakie panują w ich naturalnym środowisku występowania.

Pozdrawiam Serpentin

Odpowiedz do tematu