Poprzedni temat «» Następny temat
I rok - co?jak?kiedy?
Autor Wiadomość
Korczaszko 
Bywalec

Wysłany: 2008-11-05, 20:13   

No to niezła miałaś chemię w LO (myślałam, że moja była dobra ;p) w moich zeszytach nie ma Raoulta czy buforów i innych głupot, no ale kserówki dają radę (szkoda że takie po polskiemu są)
doktor jest kochany ;) jedne z przyjemniejszych ćwiczeń to właśnie chemia :D
koło nie było takie złe, ale mogło być lepsze

i teraz mam pytanie o biofizykę, najprawdopodobniej większość mojej grupy nie zaliczyło pierwszej kartkówki (spodziewaliśmy się z pytań z ćwiczenia bieżącego, a dostaliśmy z poprzedniego), a to równa się niezaliczonym ćwiczeniem. ogólnie wybuchła panika, że jeszcze jedno potknięcie i do widzenia... osobiście nie słyszałam o przypadku, żeby ktoś pożegnał się z wetą z powodu biofizyki, więc jakoś nie bardzo się tym przejmuje. I tu pojawia się pytanie. łatwo jest wybłagać poprawę kartkówki/ćwiczenia czy czegoś tam? Żeby przypadkiem mój spokój nie okazał się dla mnie zgudny. No chyba że odpowiedź na jedno z dwóch pytań na kartkówce daje zaliczenie. Jak tak to wypas :mrgreen:

http://zapiskizpodrozy.eu/ - wspomnienia z wolontariatu w RPA i autostopowego szlajania po Europie

danikkay 
Bywalec

Wysłany: 2008-11-05, 23:04   

Chemię miałam ładną bo moja nauczycielka wykładała też na uczelni i robiła program maturalno- wzbogacony ;) a buforów- ale tylko zadań- nie umiałam i nie umiem ich do dziś :] (zdając egzam w pierwszym terminie, ale ciii)

Biofizyka to przede wszystkim przygotowanie się na ćwiczenia i ich wykonanie (bo o to często kręcili nosem!). Ja znam tylko wypadki gdzie ludzie po prostu utonęli przez biofizykę totalnie ją olewając + wiele innych zaległości.
Teraz musicie nadrobić zaległość i już zawsze ładnie odpowiadać :) a będzie dobrze. Z tego co pamiętam to chyba popraw nie było ale lubili pytać osoby z dwójami- więc tu można widzieć szansę poprawy albo wręcz przeciwnie.

Aenima 
Bywalec
A może budyń?

Wysłany: 2008-11-07, 23:10   

Z tych studiów nie wypada się tak łatwo - trzeba chcieć wypaść. Nie spotkałam się też na żadnym przedmiocie z manierą "jedno potknięcie - do widzenia". Za moich czasów na 13 ćwiczeń biofizycznych trzeba było zaliczyć 10, ale jeśli ktoś miał 9, to też mu się udawało, za drobną dopytką.

Korczaszko 
Bywalec

Wysłany: 2009-01-21, 18:41   

znów mam kilka pytań :D

bio. kom. -> na razie z tego co wiem kolokwium zaliczyła jedna osoba na kilkadziesiąt które już je pisały jak wygląda drugi termin? słyszałam już różne plotki: wchodzisz i od razu wpisuje 3/ wchodzi 5 osób jeśli jedna wie to już wszystkie zaliczają jeśli nikt nie wiem to wychodzą douczają się z tego i zaliczają.. serio jest tak łatwo?
egzamin.. u was też prof miał slajdy które czytał z ogromną pasją? Jan twierdzi, że ich znajomość nam wystarczy. prawdę on mówi ;>

i jak wygląda przedtermin z chemii? niewiele mi do niego brakuje.. ale ja nic z tej chemii nie umiem u Kotońskiego zaliczenie ćwiczeń jest bez problemowe, a na kołach jest luźna atmosfera... zadaje trudne pytania? doczepia się?

a wracając do biofizyki;) nie robili nam problemów

Korczaszko 
Bywalec

Wysłany: 2009-02-24, 01:22   

męczy dusza powróciła

czyli co warto kupić/wypozyczyć na drugi semestr? i które przedmioty mogą być problematyczne? na które wykłady opłaca się chodzić?
a przedmioty to:
- biologia (a wykłady to bio z agronomią)
- biochemia
- genetyka
- ochrona środowiska
- historia wet
- etyka
- biostatystyka

http://zapiskizpodrozy.eu/ - wspomnienia z wolontariatu w RPA i autostopowego szlajania po Europie

Paula 
Debiutant

Wysłany: 2009-02-24, 17:02   

- biologia (a wykłady to bio z agronomią)
- biochemia
- genetyka
- ochrona środowiska
- historia wet
- etyka
- biostatystyka

My mielismy biologie troche inaczej bo w 1 semestrze i wsumie nie bylo z nią problemów na wyklady nie trzeba bylo chodzic ale na cwiczeniach prof.Bulla pytała własnie z materialu z wykładów, agronomia to wyklady nieobowiazkowe a kolo zaliczeniowe to praca zbiorowa calego roku;) genetyka to na wykladach puszczala listy ale nie wiem czy cos to dało, generalnie z genetyki troche osób ma warunek wiec warto sie przylozyc ksiazki z genetyki to skrypt pani prof i dla chetnych jej ksiazka ktora jest rozszerzeniem skryptu, z ochrona to wyklady nieobowiazkowe, cwiczenia luz brak ksiazki, historia zalezy z kim z Janeczkiem luz , etyka i biostatystyka tez spoko
Na koniec BIOCHEMIA trzeba nabyc sobie kserówki od starszego roku, ktore w sumie wystarczają do kół, krotkie wyklady z biochemii i stryer są pomocne w zrozumieniu niektorych rzeczy czasem niejasno napisanych w kserowkach ale generalnie kserowki wystarczają!
A tak na marginesie to mam owe kserowki z biochemii do sprzedania w cenie ksera oczywiscie;)jakby ktos byl chetny to prosze o inf!

khata 
Bywalec
szczurołapka :)

Wysłany: 2009-02-25, 20:28   

hej ja tez chętnie odsprzedam biochemie po cenie promocyjnej, wykłady do kół ( bez jednego koła niestety chyba 5) , + na seminarki+ zestawy na egzamin termin 1 i 2 , a także tada niezwykle potrzebne i najlepsze z możliwych , krótkie wykłady z biochemi , prawie nowe , tylko lekko popodkreślane,
za zestaw moich kserówek chce 40 zeta, za książke 30.:) pisać , mówić znajomym
po przeszukaniu proponuje tez skrypt z genetyki( 5 zeta, kartki lekko wylatują) i ksiązke ksero (10)

Korczaszko 
Bywalec

Wysłany: 2009-02-25, 23:47   

a jeśli chodzi o biologię to z czego się uczyć? i czy wejściówki są bardzo szczegółowe?

danikkay 
Bywalec

Wysłany: 2009-02-26, 09:45   

Nasza biologia była z wykładów. Wystarczy dobrze zrobić notatki i nie ma problemu z zaliczeniem.

Też sprzedam biochemię i genetykę :smile:

dalton 
Debiutant

Wysłany: 2009-10-17, 00:10   

Hej mam pytanie jestem na 2-gim roku biologii na uniwersytecie Łódzkim chciałbym się dostać na weterynarię wieczorową .Na uł jak i na weterynarii są te same przedmioty i tu pojawia się pytanie czy nie ma problemu z przepisywaniem ocen np z chemii biochemii biofizyki ,genetyki Ew. na której uczelni najszybciej przepiszą mi oceny ?

Hania 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2009-10-17, 16:06   

Witaj,
chyba trochę się zagalopowałeś z tym przepisywaniem. Weterynaria i Biologia to dwa różne światy jeżeli chodzi o studia.
Med. Wet. to jedne z najcięższych studiów i niestety mało osób o tym wie. Wiedzą tylko ci, którzy skończyli med. wet.
Jeżeli masz ochotę dostać się na wet. i zostać lekarzem to nie ma problemu pod warunkiem, że zdasz egzaminy wstępne lub przejdziesz rekrutację w inny sposób.
Następnie czeka Cię prawie 6 lat studiów (studia, staż) oraz ustawiczne kształcenie i specjalizacje.
Z przedmiotów, które możesz mieć przepisane to tylko chemię ogólną i biologię ogólną. Na pierwszym roku będziesz musiał zdać anatomię ogólną, histologię, dalej biochemię, łacinę, embriologię, biofizykę, itd...
Medycyna weterynaryjna niczym się nie różni od medycyny ludzkiej poza przedmiotem dociekań (człowiek-zwierzę) i musisz mieć tego świadomość.
Medicina una est ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia! ;)

dalton 
Debiutant

Wysłany: 2009-10-17, 16:58   

Rozumiem że biologia to nie weterynaria ale jadnak spróbuje zapytać nie zaszkodzi ... :) Miałem zajęcia z osobami które liczą się w świecie naukowym ... :)
Co do przepisywanie nie miałem chemii ogólnej tylko chemie organiczna i nie..
Przedmiotu samego w sobie jak biologii nie mam.. co do genetyki to weterynaria i biologia :smile: ma to samo.. :)

Hania 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2009-10-17, 19:25   

Co do genetyki zgodzę się...i tylko genetyki ;)
Jak sam widzisz rozmawiamy o dwóch różnych kierunkach.
Na weterynarii jest specyficznie ponieważ trudno się na nią dostać, ale jeszcze trudniej ukończyć ;)

Odpowiedz do tematu