Poprzedni temat «» Następny temat
klab
Autor Wiadomość
Ag189 
Debiutant

Wysłany: 2007-02-10, 16:23   klab

mam taki problem:
przyszlam wczoraj do stajni do mojego konia ( nie bylam tam 2 dni). Kobylka ma na sobie derke.Jakis czas temu ja rozerwala, ale byla jeszcze w dobrym stanie. No wiec przychodze wczoraj do stajni, a ona miala ta derke pod klatka piersowa, bardzo spieta, a gorna czest byla roztargana i mocno upiera na klebie. Widac bylo ,ze bardzo ciezko jej sie chodzilo, chodzby dlatego ,ze jak zrobila krok to derka coraz mocniej napierala na klab. Zdjelam jej ja. Gdy dotknelam klebu, Byrd (takie jej imie :wink: ) uciekala od nacisku mojej reki, no wiec wiedzialam ,ze ja musi to troche bolec. Dotknelam dalsza czesc kregoslupa i bylo wporzadku.Na klebie miala slac lini derki, gdzie ja napierala. POruszlam ja troche wczoraj, no ale nie wiem co mam zrobic, czy dac jej jakas masc rozgrzewajaca?
problem jest w tym ,ze mieszkam w USA i nie za bardzo wiem gdzie isc z tym problemem, bo za weta sie placi kupe kasy, no ale oczywiscie jak bedzie trzeba to zaplace. Narazie sie pytam moze o jakies naturalne oklady? NIe wiem czy moge dawac masc rozgrzewajaca, nie wiem czy jej to nie zaszkodzi? NIe znam sie za bardzo na tym :roll: . Bardzo prosze o odpowiedz.
Dzisiaj jade do stajni wiec napisze jak to wyglada .
pozdrawiam

Jaro 
Bywalec

Wysłany: 2007-04-24, 12:12   

Witaj Ag189 napisz prosze co bylo dalej z koniem - mialem przerwe w uczestnictwie w forum i w 2,5 miesiaca po zdarzeniu z klebem Twojego konia ciekawy jestem jak sie sytuacja rozwinela?
problem moze dotyczyc wyrostkow kolczystych odcinka piersiowego tego konia, ale takze tkanek miekkich. Powiedz Ag, czy czasem kon nie mial zbytniego ucisku na klab przez niedopasowane, uciskajace go siodlo?

Ag189 
Debiutant

Wysłany: 2007-05-29, 04:45   

wiec, juz teraz jest ok. Mialam jeszcze z nia problemy gdyz kupilam ja 5 miesiecy temu i byla w fatalnym stanie. jej zeby to nigdy nie byly tarnikowane, miala robaki itd itd. zaczela mi chudnac. mysle chociaz nie jestem vetem ,ze to moglo tez byc z tym zwiacanego bo kosci zrobily sie slabe, bylo jej widac zebra ...wygladala fatalnie :roll: :roll:

Teraz jest wszystko w porzadku Tydzien temu zaczelismy jazde, uzywam specjalnych podkladow pod siodlo i tak sie zastanawiam czy bylo bo ok i nic by sie nie stalo jakby po kazdej jezdzie smarowac jej kregoslup mascia rozdgrzewajaca- Absorbine ??

Odpowiedz do tematu