Poprzedni temat «» Następny temat
Nuzeniec, alergia czy jeszcze coś innego?
Autor Wiadomość
Rysiek Lew 
Debiutant

Wysłany: 2019-01-08, 21:35   Nuzeniec, alergia czy jeszcze coś innego?

Witam, 2 miesiące temu adoptowalismy kota. Cudowny Ryszard Lwie Serce. Był dokarmiany przez ludzi z okolicznych domów. Na głowie i plecach miał drobne skaleczenia, które tłumaczyłam walkami z innymi kotami. Uszy byly w cale oblepione wewnątrz ciemna wydzielina. Odwiedziliśmy weterynarza. Rysiek został odrobaczony a następnie zaszczepiony. Ustaliłam też termin kastracji. Wszystko przebiegło bez problemowo. Niestety kilka dni po zabiegu zauważyłam wylysienia przy pośladkach. Natychmiast udalam się do lekarza. Wstępna diagnoza to alergia pokarmowa. Pobrano zeskrobiny ze skóry pod kątem pasożytów i wymaz z uszu. Nic nie znaleziono. Na ogonie pojawił się duży lojotok. Dostał encorton, płyn na problemy skórne i zalecenie przedstawienia na karmę weterynaryjna dla kotów alergicznych. Po 2 tygodniach nie było poprawy. Ilość wylysien powiększyła się. Tym razem lekarz odstawil encorton i pobrał znów zeskrobiny. Czysto. Jednak po obrazie klinicznym podjął decyzję o leczeniu przeciw nuzencom. Już sama nie wiem co myśleć?

Odpowiedz do tematu