Poprzedni temat «» Następny temat
Uśpienie psa
Autor Wiadomość
Muuka 
Debiutant

Wysłany: 2018-11-02, 19:40   Uśpienie psa

Witam,

Bardzo proszę o wyjaśnienie wątpliwości w bardzo smutnej sprawie jaką jest uśpienie mojego Ukochanego Pieska. Przedwczoraj podjęliśmy wspólną decyzję o zakończeniu cierpień naszego Tofika. Weterynarz przyjechał do domu, poprosilismy wczesniej, żeby przygotował takie środki jak do uspienia zwierzęcia do operacji. Myślałam, że piesek po prostu zaśnie tymczasem cały proces wg mojej opinii przebiegał drastycznie, nie mogę o tym zapomnieć i nie wiem czy mój piesek nie cierpiał.
Lekarz podał mu najpierw "glupiego jasia" po czym Tofik zwymiotował, nastepnie podal mu jakis inny srodek- powiedział że jakiś nasenny( chyba ketaminę ale reki nie dam sobie uciąć) odczekał 5 min. I podał środek docelowy... piesek zaczął mieć drgawki, cały się trząsł, zrobil siku. Trwało to wg mnie doś dlugo do 10 min. Po czym weterynarz stwierdzil że serce już nie bije i uspokoił że wszystkie te reakcje były normalne.

Napiszcie proszę czy rzeczywiście to wszystko było normalne i czy mój piesek przed śmiercią nie cierpiał? Mam po tym straszną traume i nie umiem przestać się zadręczać, że przsporzyłam mu jeszcze większych cierpień zamiast pomóc :(

ojeja 
Bywalec

Wysłany: 2018-11-03, 11:44   

przykro z powodu utraty przyjaciela. Ja swojego również musiałam pożegnać, ale nie miałam tego komortu żeby pożegnać go w domu. W gabinecie lekarz podał mu środek nasenny, po którym zwyczajnie usnął, a następnie podał już ten właściwy :cry: . Psiak zasnął normalnie (jeśli tak można powiedzieć o tej przykrej sytuacji), jak ten drugi lek zaczoł działać, psiak jedynie westchnął i ....nastąpił koniec :cry: A czy reakcja twojego psiaka była prawidłowa czy nie, to trudno powiedzieć, ponieważ zwierzątka różnie reagują na podane środki. Ujednego wszystko będzie przebiegało normalnie, a u drugiego już nie

Odpowiedz do tematu