Poprzedni temat «» Następny temat
znerwicowany pies
Autor Wiadomość
KagamiOneeSama 
Debiutant
KagamiOneeSama

Wysłany: 2018-10-03, 13:35   znerwicowany pies

Dzień Dobry,

od kilku lat jesteśmy właścicielami znajdy owczarka berneńskiego (suczka, wysterylizowana). Gdy do nas przyszła widać było, że była tresowana - reagowała na komendy i była nauczona nie wchodzić do domu, nawet jeśli stałam na korytarzu z kiełbasą i wołałam ją, ona twardo czekała przed drzwiami. Mamy duży ogród i Sonia biega sobie samopas.

Problemy zaczęły się, gdy piorun uderzył w słup wysokiego napięcia. Od tego czasu Sonia "wariowała" przy każdej burzy, nawet jeśli nie było burzy jeszcze w pobliżu (fajerwerki w Sylwestra również były dla nie stresujące). Wariowanie polega na szaleńczym bieganiu wokół domu (kilka razy nam nawet uciekła), skamleniu i skakaniu na drzwi wejściowe.

Jednak od dobrego pół roku jej wariowanie się pogłębiło. Teraz skacze na drzwi przez cały czas i skamle (wyrwała je z zawiasów, uszkodziła klamkę). Kropelki na uspokojenie na kark nie sprawdzają się, bo deszcz je zmywa. Teraz chwyciliśmy obróżki feromonowej - jest troszkę spokojniejsza, ale dalej skacze. Nasze drzwi mają już dosyć, podobnie jak nasze nerwy. Nie mówiąc o jej nerwach.

Pojechałam z nią do weta na kontrolę, bo myślałam, że może ją coś boli i chce zwrócić na siebie uwagę. Ale wszystko z nią w porządku. Nawet ją częściej karmiłam, bo być może jest głodna, lecz też nic.

Pomocy, moja teściowa nosi się z zamiarem uśpienia jej, ale nie chcę usypiać zdrowego, kochanego psa.

Pozdrawiam, KagamiOneeSama

Odpowiedz do tematu