Poprzedni temat «» Następny temat
pielęgnacja suczki Labrador retriever-mycie
Autor Wiadomość
natalia2347 
Debiutant
Natalia

Wysłany: 2018-09-16, 16:10   pielęgnacja suczki Labrador retriever-mycie

Witam! Mam prawie 2 letnią suczkę Labrador retriever. Śpi w budzie, starannie zbudowaną i wyłożoną słomą. Przebywają w jej otoczeniu koty, zdarza się, że śpią z nią w budzie. O obecność pcheł niestety nie trudno...Chciałabym w związku z tym zapytać się co najlepiej używać do pielęgnacji psa, co się sprawdza, musi być to zdrowe także dla otoczenia, czyli kotów w tym przypadku, więc nic trującego dla zwierząt. Nie ukrywam, że od szamponu wolałabym coś łatwiejszego w aplikacji, ponieważ z kąpaniem jest ciężko. Dotychczas używałam emulsji do mycia firmy Sabunol dr Seidel oraz firmy Beaphar Vermicon Spray dla psów i kotów 250ml i tego drugiego używałam do spryskiwania zarówno psa jak i jej legowiska(budy). Według instrukcji, a mimo tego nie okazało się to skuteczne i pies drapał się dalej. Proszę o informację jaki preparat polecacie.

Piegatowa 
Debiutant
Piegatowa

Wysłany: 2018-09-28, 11:06   

Ja używam Fiprexa krople na kark i dodatkowo Fiprexa w sprayu jak gdzieś jedziemy. Ma też obroże Foresto ale to bardziej na kleszcze. Regularne odpchlenie budy i wymiana słomy powinna pomóc. Jeżeli są jakieś koce musisz je też prać regularnie.

Odpowiedz do tematu