Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny chwilowy paraliż u kotki - co z tym robić?
Autor Wiadomość
grindei 
Debiutant

Wysłany: 2018-09-24, 14:05   Dziwny chwilowy paraliż u kotki - co z tym robić?

Dzień dobry!
Od końca sierpnia tego roku moja kotka ma ok. 3-minutowe dziwne ataki. Zdarzają się maksymalnie 1 raz dziennie i z kilkudniowymi przerwami, ale zawsze w godzinach popołudniowych 14-16. Kicia jest cały czas normalnie aktywna i przed i po takim ataku, je, pije, wypróżnia się normalnie, jak zawsze. Atak zaczyna się nagle i wygląda jakby paraliżowało jej łapki i traciła orienację i kontakt. Bywa że podnosi przednią lewą łapkę za głowę, tak jakby ją wykrzywia i kładzie się na lewy bok, albo tak jak na filmiku. Jak ją wołam nie reaguje. Źrenice ma rozszerzone i patrzy w 1 punkt. Temperatura jej się nie zmienia, natomiast czuję przyspieszone bicie serca i lekkie drżenie ciała. Niekiedy zaczyna mruczeć. Nie wydala żadnych płynów. Po ok. 3 minutach zaczyna normalnie reagować, wstaje i wraca do swojej aktywności. Załączam link do filmiku, na którym udało mi się nagrać atak z 21.09.
https://drive.google.com/file/d/1ORtnjSyBp-xFK9yuXGlsG9DtPMMmdKJx/view

Kotka ma 2 lata, nigdy nie chorowała. Po pierwszym ataku zawiozłam ją do kliniki, została zbadana, obejrzana, zrobiliśmy jej badania krwi i moczu, wszystkie parametry są w normie.

Jeżeli ktoś spotykał już takie przypoadki bardzo proszę o kontakt i pokierowanie co z tym dalej robić i jak to leczyć.

ojeja 
Bywalec

Wysłany: 2018-09-27, 21:47   

jak bym proponowała zrobić prześwietlenie, oraz poszukać kliniki gdzie można zrobić rezonans magnetyczny, albo tomografię (fakt są to drogie rzeczy, ale warto) i poszukać dobrego neurologa. Bo to co widać w niekturych momentach, wyglądaucisk i na jakiś paraliż (ale mogę się mylić)

Odpowiedz do tematu