Poprzedni temat «» Następny temat
Autoimmunologia u Psa
Autor Wiadomość
michu1984 
Debiutant

Wysłany: 2018-08-20, 22:10   Autoimmunologia u Psa

Witam,

Mamy 12 miesięcznego bokserka i niestety psiak dość mocno cierpi. Mieliśmy dziesiątek wizyt u weterynarza. Piesek generalnie był osowiały, nie jadł nie pił ledwo funkcjonował. Za każdym razem podczas wizyty diagnozowano na USG zagazowane jelita.

Po wielu nietrafnych diagnozach i leczeniach lekarz w końcu zdiagnozował chorobę autoimmunoligiczną i piesek przyjmuje sterydy. Jest ogromna poprawa psiak od 4 tygodni nie ma objawów swojej obecnej choroby. Ale niestety nie jest tak kolorowo gdyż psiak ma bardzo kiepskie wyniki wątrobowe. Alat i Aspat znacznie powyżej normy x 2 powyżej górnej granicy.

Generalnie lekarz nam kazał schodzić z dawki sterydu ( nazwa sterydu Encorton 20mg ). Na razie przyjmował po 1 tabletce teraz 3/4.

Mam ogormne obawy czy nie wykończymy psiakowi wątroby. Na razie czuje się genialnie i robi już normalne kupy ( wcześniej głównie luźne ) czasem się jeszcze zdarza luźniejsza.

Zastanawiam się ,i tu pytanie do weterynarzy, forumowiczów, czy są jakieś inne alternatywne metody leczenia takiego psiaka.

Na razie wychodzi na to że bez sterydów psiak nie funkcjonuje a one z kolei niszczą mu wątrobę. Więc bardzo proszę o pomoc !

Z góry dziękuje za każdą radę i poświęcony czas. Psiak totalnie skradł nasze serca i się ogromnie u niego martwimy.

Pozdrawiam,
Michał

ojeja 
Bywalec

Wysłany: 2018-08-21, 21:25   

a pytałeś czy i co podawać mu osłonowo? Jeśli nie, to zapytaj przy najbliższej wizycie. Ja mojej suni podawałam lakcid

Artur 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2018-09-10, 22:38   

Witam, jakie były wyniki badań, albo inaczej, jak postawiono diagnozę ?
Bo od wzdęcia do autoagresji daleka droga...

Odpowiedz do tematu