Poprzedni temat «» Następny temat
Gubienie sierści.
Autor Wiadomość
malinka25 
Debiutant

Wysłany: 2013-03-02, 16:51   Gubienie sierści.

Witam.Jesteśmy włascicielami młodej suni o imieniu Sonia.Ostatnio zaczeła gubić siersc z tym ze dosc duzo.Kiedy zeskakuje z sofy pozostawia po sobie czarny dywan z siersci,caly dom wyglada tak samo.Odkurzam czasem 2-3 razy i za chwile jest tak samo.Bardzo nas to niepokoi wiec wybralismy sie do lekarza ,ktory stwierdzil ze Sonia wyglada na zdrowa i to pewnie jej taka natura,sadzimy jednak ze to nie jest normalne a to gubienie siersci trwa od wakacji.Czy jest jakis sposob oprocz podawanych witamin?aby zmniejszyc wypadanie?prosze o pomoc .

agastaffbull 
Medalista

Wysłany: 2013-03-02, 17:59   

Czym suczka jest karmiona? Może w tym tkwi problem.

malinka25 
Debiutant

Wysłany: 2013-03-02, 19:03   

Suchą karmą Friskies junior oraz mięsne puszki dla juniorkow.Niestety podjada tez razem z nami kiedy zasiadamy do stolu:(

Marwet 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2013-03-02, 21:57   

w jakim wieku jest suczka? czy wypadanie włosa dotyczy określonego miejsca ciałą (np boki klatki piersiowej) czy sierść jest gdzieś przerzedzona? czy w tych miejscach sa jakieś zmiany na skórze? kiedy suka miała cieczke?

malinka25 
Debiutant

Wysłany: 2013-03-03, 08:31   

Sonia ma rok...cieczkę miała w grudniu ...jej siersc wyglada ładnie jest lśniąca i nie widac zadnych ubytkow a jednak tej siersci gubi bardzo duzo...znajomi ktorzy nas odwiedzaja twierdza ze pierwszy raz widza zeby tak to wygladalo.Kiedy wezmiemy ja na rece nasze ciuchy sa pokryte jej sierscia...nie widac zadnych zmian skornych.

Marwet 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2013-03-03, 19:10   

może byc to problem środowiskowy związany z zbyt wysoka temp w domu lub zbyt niska wilgotnością powietrza, w takiej sytuacji problemy powinny zniknąć wraz z wyłączeniem centralnego

ZosiaEN 
Debiutant

Wysłany: 2018-07-17, 07:17   

Mój pies tak samo intensywnie traci sierść, ale nie widać ubytków. Byliśmy u weterynarza i powiedział, ze taka jego psia uroda, więc niekoniecznie to musi być sygnał czegoś poważnego...

agnieszka40 
Debiutant

Wysłany: 2018-08-22, 12:13   

Ja ekspertem nie jestem, ale moja sunia tez strasznie siersc gubila, drapala sie okropnie. Okazalo sie ze powodem byla zmiana koloru siersci, poniewaz za przednimi lapami ma takie jakby jasne szelki. A dodam, ze jest cala ruda. Moze cos pomoze komus z podobnym problemem.

Odpowiedz do tematu