Poprzedni temat «» Następny temat
Chore ucho - owczarek niemiecki
Autor Wiadomość
sebool12 
Debiutant

Wysłany: 2017-04-09, 12:17   Chore ucho - owczarek niemiecki

Witam

Mam problem z swoim owczarkiem niemieckim. Ma chore lewe ucho, nie składa go i często ma przekrzywioną głowę w lewą strone - ewidentnie ją to boli.
Mój poprzedni pies (też owczarek niem.) miał coś podobnego, ale nie było siły, żeby mu kropić te uszy.
Widząc ten problem zgłosiłem się do najbliższego weterynarza, a ten zalecił pobrać wymaz z ucha i go przynieść bo nie może podać leku w ciemno. Tylko jak to pobrać gdy ten "brud" jest zaschnięty? Nawet jeśli nawilżyłbym czymś patyczek to ten brud nie rozpuści się w sekundę, a pies jak to pies wierci się.

Udało mi się zrobić foto tego "brudu". Na dnie w drugim uchu zaczyna robić się to samo :sad:

Co zrobić z tym fantem? Czy weterynarz może zrobić coś więcej niż przepisanie kropli do uszu?

1IMG_3415.jpg
chore ucho_2
Plik ściągnięto 12 raz(y) 510,73 KB

1IMG_3412.jpg
chore ucho
Plik ściągnięto 11 raz(y) 462,08 KB

ojeja 
Bywalec

Wysłany: 2017-04-10, 21:18   

a cóż to za weterynarz, który sam nie jest w stanie pobrać wymazu? To jest chwila moment, od razu daje się wymaz pod mikroskop i po paru nastu minutach jest wynik. Jeśli wet nie potrafi zrobić tak prostej czynności, to lepiej poszukaj innego, który bedzie wiedział jak to zrobić, bo ten to pewnie jakiś konował

Artur 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2017-05-12, 15:46   

Jeśli chodzi o wymaz, to owszem popatrzeć pod mikroskop nie zawadzi.
Tym sposobem możemy szybko wykryć świerzbowca usznego, a przy preparacie barwionym i pod imersją np malasesię.
Jednak nie każde zapalenie kanału słuchowego zewnętrznego wymaga badania mikrobiologicznego.
Czasem już w pierwszych oględzinach stwierdzamy alergiczno-woszczynowe
zapalenie.
Bez wizyty z pacjentem nie polecam leczenia na odległość.

ojeja 
Bywalec

Wysłany: 2017-05-14, 21:45   

no nie bardzo się zgodzę że nie każde, Moja znajoma ze swoim labradorem w ten sposób leczyła przez 10 lat (sic!) swojego psa. Psu smierdziało z uszu, miał brudne, a wet do którego chodziła, tylko zerkał w uszy, mówił ze wszystko jest w porządku, że taka "uroda psa" i przepisywał krople. Mojemu też zaglądnął do ucha i stwierdził że jest wszystko w porządku, tylko ucho "lekko brudne", i nic nie zapodał - a poszłam do niego tylko dlatego że wet do którego chodzę był akurat na urlopie. Ale jak poszłam już do swojego, to pobrał własnie wymaz i okazało się że pies miał jakąś bakterię (nazwy nie pamiętam). Znajomą równiez namówiłam do wizyty i w przeciągu miesiąca wyleczył jej psu uszy

Artur 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2017-05-15, 12:03   

Zaufaj mi, nie każde... Badania mikrobiologiczne to rodzaj badania dodatkowego, jeśli jest potrzebne to się je wykonuje.
A jeśli widać jak byk ŚWIERZB USZNY to po co wydawać dodatkowo pieniądze :) )
Nie mówię o przypadku, kiedy "leczenie" samymi kropelkami nie działa.
Poza tym same kropelki to nie leczenie.
Jeśli ktoś daje psu leki, a one nie działają to logiczne jest doprecyzowanie diagnozy.
(posiew/biopsja/zeskrobina)
To też są badania dodatkowe, ale też nie trzeba ich wykonywać w każdym przypadku... prawda ?
Doświadczony lekarz potrafi rozpoznać infekcję ucha i nawet odróżnić grzybiczą od bakteryjnej bez badania mikrobiologicznego.
Zgodzę się jednak, że wiele jest przypadków "leczenia" kropelkami przez całe życie...
Niestety

Mariolka30 
Debiutant

Wysłany: 2017-10-25, 12:27   

Musisz chyba poszukać lepszego weterynarza, bo ten się do niczego nie nadaje :/

Odpowiedz do tematu