Poprzedni temat «» Następny temat
Karma na wagę?
Autor Wiadomość
Rafik79 
Debiutant

Wysłany: 2016-01-22, 00:13   Karma na wagę?

Witam

Jestem ciekaw waszej opinii czy karma sprzedawana na wagę nie traci swoich wartości odżywczych po rozpakowaniu ? często jest tak przechowywana kilka tygodni a pojemniki w sklepach nie są myte w ogóle dziwne że przy tego typu działalności nie jest wymagana zgoda inspekcji weterynaryjnej mam tu na myśli sprzedaż karmy luzem nie o żywe zwierzęta .

Artur 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2016-01-22, 12:06   

Ano fakt, sucha karma się nie psuje bo sucha...
Rzeczywiście sam na to zwróciłem nie raz uwagę, stoi worek z granulatem 2-3 tygodnie i odsypuje się do woreczków.
Wszystko dobrze gdy po otwarciu takiego dużego opakowania sprzeda się go do miesiąca.
(na tyle najczęściej wystarcza opakowanie 12-14kg dużemu psu, więc producent musiał przewidzieć taki czas otwarcia)
Gorzej jeśli stoi tam miesiącami.
Wietrzeje, tłuszcze zaczynają jełczeć, ulega zawilgoceniu bo jest higroskopijna, a w związku ze wzrostem aktywności wodnej może dochodzić do rozwoju bakterii w karmie.
Nadzór nad zoossklepami poinien być, ale procedury są uproszczone...

AAla 
Debiutant

Wysłany: 2016-01-24, 17:07   

Sprzedawcy powinni przechowywać rozpakowane karmy w specjalnych pojemnikach to wtedy było by okey

namiastka 
Debiutant

Wysłany: 2016-05-26, 18:25   

Tak, jak każde pożywienie na wagę może zakurzyć się itp. Oczywiście, że lepiej kupować pakowane karmy w mniejszych pojemnikach.

Odpowiedz do tematu