Poprzedni temat «» Następny temat
Trudne "dokocenie"
Autor Wiadomość
Ryuko 
Debiutant

Wysłany: 2016-01-13, 22:15   Trudne "dokocenie"

Witam.
Poszukuję pomocy ponieważ mam kotkę o imieniu Lulu w wieku 6 miesięcy, waży ok 2.5kg. Jest bardzo żywym i enegricznym kociakiem (to mój pierwszy kot). Przez to że dużo pracuję i mało bywałam w domu postanowiłam sprawić jej kompana, drugą kotkę w wieku ok 8 mięsiecy. Druga kotka -Maka waży ok 3,25kg jest wysterylizowana i równie energiczna jak pierwsza Lula. Niestety "dokocienie" jest bardzo cięzkie, kotka Lulu jest strasznie przestraszona i nie potrafi zaakceptować tego drugiego. Siedzi gdzieś wysoko na meblach całymi dniami i czasem nawet do kuwety ma problem iść. Musiałam je rozdzielić, w nocy sa w osobnych pokojach i gdy mnie nie ma. Dopiero gdy zamknę Makę lulu załatwia swoje potrzeby i je. Ta druga kotka ją ciagle gania chce się ewidentnie bawić z nią natomiast ona tego nie rozumie odrazu reaguje agresywnie i ucieka w jakieś bezpieczne miejsce. Były nawet przypadki ze zesikała sie ze strachu. Próbowałam różnych sposobów przez wspólną zabawę, wspólne karmienie natomiast nic nie pomaga.
Myslalam o obrozy uspokajającej, ew jakiś kroplach. Nawet hydroxyzynie, natomiast nie chce podawać jej na własną rękę. Co byłoby najlepsze w tym wypadku? Bo narazie nie zanosi sie na jakąś poprawę.

delfi83 
Debiutant
delfi83

Wysłany: 2016-01-15, 10:21   

mam podobny problem, z tym ze były w domu dwa koty, kota i kot i przyszedl trzeci. przez 3 miesiace rezydenci siedzieli w łazience i do tej pory nie moga sie dogadac:( chociaz powoli zaczely wychodzic...
Jesli sie nic nie zmieni do konca miesiaca bede też próbować metod uspakajających. Mam na oku Nervennahrung firmy cdvet. Jeśli wyprobujesz daj znać jakie efekty, a może coś innego znajdziesz.

Odpowiedz do tematu