Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin Korzystanie z Serwisu Vetforum.pl
Autor Wiadomość
admin 
Bywalec


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 69
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2010-04-08, 21:00   Regulamin Korzystanie z Serwisu Vetforum.pl

Regulamin korzystania z Vetforum.pl

Rozdział I Wstęp

1. Forum weterynaryjne vetforum.pl (zwane dalej Forum) jest częścią Ogólnopolskiego Serwisu Weterynaryjnego Veterynaria.pl (zwanego dalej Serwisem). Zarówno z Forum jak i z Serwisu mogą korzystać nieodpłatnie wszystkie zainteresowane osoby, zwane dalej Użytkownikami.
2. Rejestracja na Forum jest konieczna tylko w przypadku chęci czynnego korzystania z Forum np. pisania postów.
3. Korzystanie z Forum jest jednoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu.
4. Przestrzegania regulaminu strzeże Zespół Vetforum.pl (zwany dalej Zespołem), w skład którego wchodzą Administratorzy Vetforum.pl oraz mianowani przez nich Moderatorzy globalni i Moderatorzy działów.

Rozdział II Działy Forum, zakładanie tematów, pisanie postów
1. Forum podzielone jest na działy tematyczne.
2. Użytkownicy zobowiązani są do przestrzegania podziału tematycznego. Pisanie postów o tematyce niezgodnej z działem jest niedopuszczalne.
3. W szczególności posty o tematyce reklamowej nie mogą pojawić się poza działem Ogłoszenia.
4. W szczególności niedopuszczalne jest tworzenie sztucznych dyskusji przez użytkowników celem umieszczania reklam w tych postach lub podpisach.
5. Użytkownicy nagminnie piszący posty o nieodpowiedniej tematyce, zwłaszcza naruszające punkt 3/II i 4/II Regulaminu będą otrzymywali ostrzeżenia.
6. Posty w dziale Ogłoszenia nie są traktowane jako oferty w myśl Kodeksu Handlowego, chyba, że Użytkownik będący autorem danego ogłoszenia zaznaczy to wyraźnie w treści.
7. W szczególności posty będące opiniami o gabinetach weterynaryjnych niezawierające wiarygodnych potwierdzeń będą usuwane jako naruszające art. 212 KK.
8. Użytkownik pisząc post udziela niewyłącznej licencji na korzystanie z treści w myśl Ustawy o Prawie Autorskim i prawach pokrewnych na wszystkich polach eksploatacji, w szczególności możliwość dowolnej edycji, publikowania oryginału i formy zmienionej, wykorzystania lub rozpowszechniania w dowolnym celu - w tym w celach komercyjnych; prawo do usuwania postu, a także na wszystkich polach eksploatacji wymienionych w UPA.
9. Punkt 8 stosuje się także do podpisów Użytkowników.

Rozdział III Konta i Użytkownicy
1. Kontem użytkownika jest profil zawierający informacje o Użytkowniku pozwalające na jego identyfikację poprzez nick.
1a. Właścicielem Konta jest serwis Veterynaria.pl i udostępnia możliwość korzystania z niego Użytkownikowi.
2. Konto zabezpieczone jest hasłem. Użytkownik odpowiedzialny jest za stworzenie hasła unikalnego, trudnego do złamania.
3. Serwis ani Forum nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek straty materialne bądź niematerialne wynikające z przełamania zabezpieczeń Konta Użytkownika niezależnie od przyczyny, zwłaszcza jeżeli przyczyną złamania hasła był zbyt niski stopień złożoności.
4. Użytkownik ma prawo założenia tylko jednego Konta.
5. Założenie więcej niż jednego Konta będzie skutkowało zablokowaniem możliwości korzystania z Forum.
6. Punktu 5. nie stosuje się w uzasadnionych przypadkach, w szczególności jeżeli Użytkownik utracił dostęp do Konta w wyniku awarii leżącej po stronie Portalu lub Forum lub błędu członków Zespołu.
7. W wypadkach opisanych w punktach 5/III i 6/III Zespół zastrzega sobie możliwość skasowania dodatkowych kont.


Rozdział IV Kultura słowa i treść postów
1. Użytkowników obowiązuje przestrzeganie zasad kultury słowa.
2. Posty nie mogą zawierać treści wulgarnych oraz wyrazów powszechnie uważanych za obraźliwe.
3. Posty nie mogą zawierać linków do materiałów niezgodnych z prawem, w szczególności naruszających prawa własności intelektualnej, narażających innych Użytkowników na straty materialne bądź niematerialne lub naruszających integralność Forum.
4. Posty nie mogą zawierać materiałów pornograficznych.
5. Niedozwolone jest pisanie postów jeden pod drugim przez jednego autora. Użytkownicy powinni korzystać z możliwości edycji postów.
6. Punktu 5/IV nie stosuje się w dziale Ogłoszenia, gdzie Użytkownik będący właścicielem ogłoszenia ma prawo do "podbijania" ogłoszenia raz na tydzień poprzez pisanie postów o treści "ogłoszenie nadal aktualne" lub równoważnej.
7. Użytkownik powinien dołożyć wszelkich starań, aby jego posty były merytorycznie poprawne.
8. Nie dopuszcza się prowadzenia kłótni, tzw. Flame war, w wątkach.
9. Do podpisu pod postem stosuje się identyczne zasady.
10. Zespół ma prawo do modyfikowania postów naruszających powyższe zasady oraz ich usuwania.

Rozdział V Uprawnienia Administratorów, Moderatorów i Użytkowników
1. Użytkownicy mają prawo do czytania i pisania postów w odpowiednich działach, zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi.
2. Użytkownicy mają prawo do udzielania odpowiedzi, pod warunkiem posiadania odpowiedniej wiedzy w danej dziedzinie. O poprawności merytorycznej posta decydują członkowie Zespołu.
3. W przypadku działu "Porady lekarza weterynarii" posty będą wyświetlane wyłącznie po zaakceptowaniu przez członków Zespołu.
4. Użytkownicy mają prawo do zgłaszania do Zespołu postów, które budzą wątpliwość pod względem merytorycznym lub naruszają Regulamin. Użytkownicy mają prawo do zgłaszania błędów w funkcjonowaniu Forum i podatności na ataki. Jeżeli Użytkownik działał w dobrej wierze, nie zostanie ukarany.
5. Ponadto Moderatorzy mają prawo do decydowania o zgodności postów z Regulaminem, modyfikowania ich bądź usuwania. W przypadku ingerencji w treść bądź formę posta Moderator podpisuje się na niebiesko pod postem swoim nickiem oraz podaje przyczynę edycji wraz z punktem regulaminu, na podstawie którego dokonał edycji.
5a. Administrator ma ponadto prawo do wykonania w/w czynności w przypadku, gdy uzna, że ich publikacja może godzić w dobre imię Forum, lub w przypadku zgłoszenia uzasadnionych lub nieodpartych roszczeń od osób trzecich.
6. Moderator może odstąpić od podawania uzasadnienia w szczególnych przypadkach. Użytkownikowi przysługuje jednak prawo do uzyskania dokładnego uzasadnienia decyzji w terminie do 7 dni od zgłoszenia wniosku o uzasadnienie.
7. Ponadto Moderatorzy mają prawo do przyznawania ostrzeżeń za naruszenie regulaminu. Aktualne zasady działania systemu ostrzeżeń oraz stan konta można sprawdzić w profilu.
8. Ponadto, Administratorzy mają prawo powoływania i odwoływania Moderatorów według uznania i kompetencji. Administratorzy rozpatrują odwołania od decyzji Moderatorów i skargi na Moderatorów.
9. Ponadto Administratorzy mają prawo do blokowania kont Użytkowników naruszających przepisy Regulaminu. Od decyzji Administratorów nie przysługuje odwołanie.
10. Ponadto, Administratorzy mają wgląd w dane użytkowników podane w profilu oraz adres IP. Administratorzy mają prawo używać tych danych w celu zapewnienia porządku na Forum.

Rozdział VI Postanowienia końcowe
1. W przypadkach nie opisanych regulaminem decydujący głos zabiera Administrator biorąc pod uwagę normy prawne i społeczne, a także całokształt konkretnej sytuacji.
2. Portal, Forum ani Zespół nie ponoszą odpowiedzialności za treści wpisane na Forum przez Użytkowników.
3. Zespół zastrzega sobie prawo do udostępniania danych Użytkowników na wniosek organów ścigania, wliczając w to adresy IP i czas korzystania z Forum.
4. Użytkownicy naruszający postanowienia regulaminu, naruszający integralność bądź zabezpieczenia Forum lub Portalu, będą otrzymywali ostrzeżenia lub bany.
5. Regulamin wchodzi w życie na dzień po ogłoszeniu.
---------------------------------------------
Pozdrawiamy,
Zespół Vetforum.pl
Ostatnio zmieniony przez Jucha 2015-05-30, 19:25, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Jucha 
Champion
Biegać-Gryźć-WąchaćDołączył: 27 Lis 2009
Posty: 302
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-24, 23:03   

Regulamin zaktualizowano.
_________________

 
 
 
Jucha 
Champion
Biegać-Gryźć-WąchaćDołączył: 27 Lis 2009
Posty: 302
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-01, 20:50   

Dodano punkt 7. Od dnia 02.05.2015 możliwe jest zamieszczanie opinii o gabinetach, lekarzach itp. tylko jeżeli zawierają wiarygodne potwierdzenia tych opinii. Jest to związane z nasilającymi się żądaniami ze strony właścicieli opisywanych gabinetów, co powoduje powstawanie niejasnych sytuacji prawnych.
_________________

 
 
 
Jucha 
Champion
Biegać-Gryźć-WąchaćDołączył: 27 Lis 2009
Posty: 302
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-30, 19:29   

Poprawiono błąd ("literówkę") oraz dodano następujące punkty:
8. i 9. w rozdziale II
1a. w III
5a. w V
Jest to związane z ostatnimi wydarzeniami, których tworząc regulamin nie przewidzieliśmy. W najbliższym czasie można spodziewać się nowego regulaminu, napisanego od podstaw jako że w tym zaczyna dziać się bałagan. :evil:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group