Poprzedni temat «» Następny temat
Zakładanie lecznicy
Autor Wiadomość
snajki 
Debiutant
snajki

Wysłany: 2012-02-09, 14:38   Zakładanie lecznicy

Witam
mam pytanie jak to jest możliwe że technik weterynarii może prowadzić lecznice?? Jeśli uczono mnie że technik weterynarii nie ma prawa prowadzić usług weterynaryjnych.
proszę o odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez Jucha 2012-07-13, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  

Mania 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2012-02-09, 19:46   

Witam,
kierownikiem zakładu leczniczego dla zwierząt może być tylko lekarz weterynarii.
Technik weterynarii nie może samodzielnie prowadzić leczenia, kupować leków itp. Zawsze powinien wykonywać czynności weterynaryjne pod tzw. nadzorem lekarza weterynarii.
Pozdrawiam

Maryla 
Debiutant

Wysłany: 2012-02-20, 11:04   

Technik weterynarii za top może być właścicielem Lecznicy weterynaryjnej.
Kierownikiem zaś lekarz weterynarii.

Mania 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2012-02-20, 14:59   

Właścicielem lecznicy może być oczywiście każdy (nie trzeba mieć żadnego wykształcenia w tym kierunku) natomiast właściciel który nie jest lekarzem weterynarii decyduje tylko o zatrudnieniu pracowników, marketingu, zakupie sprzętu itp, nie świadczy usług weterynaryjnych - robi to zatrudniony przez niego kierownik zakładu dla zwierząt i ew. reszta wykwalifikowanego personelu.
Prowadzeniem leczenia, zakupem leków, rozliczaniem tych leków może się zajmować i jest za to odpowiedzialny jedynie lekarz weterynarii: kierownik zakładu dla zwierząt.

NATKAPIETRUSZKI 
Debiutant

Wysłany: 2012-04-11, 12:27   

Co sądzicie i założeniu gabinetu wet ,ale prowadzeniu usług tylko na telefon z dojazdem do klienta/pacjenta? nie ma tu mowy oczywiście o WIELKIEJ medycynie ,ale znam sporo osób które najchętniej nie musiałoby się fatygować do lek wet tylko na szczepienia , odrobaczania , jakieś dające się leczyć niekoniecznie u lek wet schorzenia itp. Trzeba mieć oczywiście siedzibę ,w której trzymałoby się leki i to miejsce musiałoby spełniać takie same wymagania jak każdy gabinet ,ale zamiast w nim siedzieć i czekać na klienta można by się nastawić raczej na jeżdżenie do niego.

Mania 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2012-04-13, 07:23   

Znam osoby które praktykują w ten sposób i bynajmniej nie zajmują się tylko szczepieniami - większość wizyt "internistycznych" da się przeprowadzić poza gabinetem, choć oczywiście potrzebna jest "baza", laboratorium do którego można oddać krew do badania itp.
Na wizyty domowe jest duże zapotrzebowanie, choć jest to zdecydowanie "ciężki kawałek chleba", a skompletowanie "przenośnego" wyposażenia z pewnością jest dużym wyzwaniem (część leków wymaga do przechowywania lodówki, latem większość musi byś zabezpieczona przed przegrzaniem, zimą przed zbyt niską temperaturą, a pomysł brania na wizytę tylko tych leków które wydają się być potrzebne po rozmowie telefonicznej z właścicielem zwierzaka okaże się chybiony już po kilku wizytach). Część sprzętu np. mikroskop, ekg jest dość kosztowne, z kolei niektóre leki np. do sedacji i eutanazji podlegają bardzo ścisłym przepisom (a trzeba je mieć, bo mogą wezwać np. do zwierzaka po wypadku) - gdy idzie się na wizytę to oczywiście na chwilę traci się samochód z oczu - a w razie kradzieży straty ( i ew. konsekwencje związane z utratą pewnych specyfików) mogą być naprawdę duże.
Dochodzą do tego występujące niekiedy trudności z badaniem zwierząt na "ich" terenie, wyciąganie kotów z za szaf, biegające po domu rozkrzyczane dzieci, wizyty po ciemku, w podejrzanych zaułkach, trudności ze znalezieniem właściwego adresu... jednym słowem to naprawdę praca dla odważnych i lubiących wyzwania.
Oczywiście właściciele największą potrzebę korzystania z wizyt domowych mają w święta, w nocy itp...
Ja podziwiam tych którzy się na to decydują, choć z miłych rzeczy: wizyty domowe są oczywiście "droższe" od tych w gabinecie.
Praktycznie zwykle jest to rozwiązywane tak, że lekarz "robiący" wizyty domowe dogaduje się z kolegami pracującymi "stacjonarnie" i korzysta z ich gabinetu: bo w takim wypadku nie specjalnie jest sens utrzymywać , niezbędny z powodów proceduralnych, a nie używany, gabinet.
Oczywiście to co napisałam odnosi się do małych zwierząt, bo Koledzy zajmujący się zwierzętami gospodarskimi pracują głównie w ten "wyjazdowy" sposób: trudno przecież żeby leczyli stado brojlerów czy bydła u siebie w lecznicy ;)

Marwet 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2013-02-16, 22:17   

nie wiem, czy można się utrzymać wyłącznie w ten sposób, ja prowadzę przychodnie od kilku lat i poza przyjmowaniem pacjentów dojeżdżam do pacjentów co więcej jestem dyspozycyjny 24h na dobę, i nie mam az tak wilu sytuacji bym musiał wyjeżdżać. Dodam , że lecznie bez dostępu do gabinetu jet uciążliwe, wszystkiego zabrać się nie da (USG nie jest wcale lekkie jak piórko :-) poza tym jak marketingowo rozwiązać problem zainteresowania klientów akurat twoimi usługami?

vetka 
Debiutant

Wysłany: 2013-05-22, 17:46   

proszę o odpowiedź, czy zakładając działalność gospodarczą i chcąc świadczyć usługi weterynaryjne, wyłącznie "terenowe", muszę posiadać lokal/gabinet weterynaryjny? nie mam pieniędzy, żeby sobie na to pozwolić, a na terenie wiejskim działalność terenowa jak najbardziej się sprawdzi. Tylko jak z przepisami... dzięki za odpowiedź

Mania 
Multichampion
Lekarz weterynarii

Wysłany: 2013-05-22, 20:21   

Witam,
obecnie prawo jest interpretowane w ten sposób, że działalność weterynaryjną prowadzi się w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.
Trzeba mieć zarejestrowany min.gabinet weterynaryjny inaczej nie ma możliwości np. nabycia leków z hurtowni.
W Pani przypadku pozostaje więc albo wynająć pomieszczenie na gabinet (a minimalne wymagania wcale nie są wielkie) albo podnająć lokal od kogoś kto ma gabinet w którym pracuje stacjonarnie ( i będzie to wtedy siedziba także Pani gabinetu).
Warunki rejestracji gabinetu: rozporządzenie - gabinet weterynaryjny
Pozdrawiam

vetka 
Debiutant

Wysłany: 2013-05-23, 10:21   

nie uszczęśliwiła mnie ta wiadomość, ale dzięki za odpowiedź

Odpowiedz do tematu